فواید و مضرات انواع آلوئه ورا

انواع آلوئه ورا دارای فواید مختلفی می باشد. از جمله فواید آلوئه ورا می توان به ژل موجود در برگ های سبز رنگ آن که برای درمان و بهبود بیماری های گوناگونی به کار برده می شود، اشاره نمود.

در صنعت دارو سازی از این گیاه برای تهیه کرم ها و لوازم آرایشی استفاده می شود. بهبود در وضعیت پوست و مو از خصوصیت منحصر به فرد موجود در این گیاه محسوب می شود. از فواید این محصول می توان به درمان و بهبود جوش های پوستی و همچنین رشد بهتر مو به کار برده می شود. مصرف آلوئه ورا به افراد دیابتی نیز توصیه می شود. از مضرات آلوئه ورا می توان به عدم استفاده در زخم های عمیق و منع مصرف آن در خانم های باردار اشاره نمود. افراد دارای پوست حساس نباید از این گیاه استفاده نمایند.

فواید و مضرات انواع آلوئه ورا

فواید انواع آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی پر خاصیت و مفید می باشد که در ساخت نوشیدنی، ماسک، پماد و کرم مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر مزایایی استفاده از گیاه آلوئه ورا مفید بودن آن در درمان یبوست می باشد. آلوئه ورا حاوی ژل می باشد که این ژل در درمان و بهبود زخم های سطحی، آفتاب سوختگی، خشکی پوست و ترک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. خوردن آلوئه ورا می تواند در پیشگیری از بیماری سرما خوردگی نیز تاثیر گذار باشد.

از دیگر ویژگی های مفید و موثر موجود در آلوئه ورا می توان به بهبود وضعیت افراد دیابتی اشاره کرد. از بین بردن عفونت و باکتری و بالا بردن سیستم ایمنی بدن جزو خصوصیات خوب آلوئه ورا به شمار می رود. این گیاه دارای خواص ضد قارچ و ویروسی می باشد. آلوئه ورا حاوی آنزیم های موثری برای رشد بهتر مو و پیشگیری از خارش سر نیز می باشد. جلوگیری از تورم پوست و علاوه بر آن قابلیت آبرسان بودن از مزایایی موجود در این گیاه محسوب می شود.

استفاده از آلوئه ورا می تواند پوستی جوان، بدون آکنه و جوش و همچنین دور از چین و چروک را برای شما به ارمغان آورد. علاوه بر این مصرف آلوئه ورا در از بین بردن پوست های مرده و ترمیم نمودن پوست نیز نقش دارد. کلاژن موجود در آلوئه ورا در زیبایی و حالت کشسانی پوست نیز موثر است. استفاده از این گیاه می تواند مشکلات قارچی پوست و را درمان نماید. خنکی و نرمی پوست شما با مصرف آلوئه ورا امکان پذیر می باشد. درمان نیش حشرات و همچنین اگزما از خصوصیات استفاده از آلوئه ورا می باشد.

مضرات آلوئه ورا

آلوئه ورا سبز رنگ دارای برگ های گوشتی بوده که علاوه بر مزایا دارای مضراتی نیز می باشد. از جمله مضرات موجود در آلوئه ورا منع استفاده این گیاه برای بانوان باردار می باشد. منقبض نمودن عضلات رحم در خانم های باردار از مضرات استفاده این گیاه به شمار می رود. این امر می تواند سبب سقط در آن ها شود. مصرف آلوئه ورا در درمان زخم ها و جراحات عمیق به کار برده نمی شود.

مصرف زیاد و بی حد آلوئه ورا در افراد می تواند باعث اسهال نیز گردد. از دیگر مواردی که نباید از آلوئه ورا استفاده شود افراد دچار آلرژی می باشد. افرادی که به این گیاه حساسیت دارند نیز نمی توانند از آن بهره مند شوند. مصرف آلوئه ورا برای مدت زمان طولانی می تواند در افراد سبب کاهش و پایین آمدن سطح پتاسیم گردد. بهتر است در مصرف آلوئه ورا زیاده روی نشود. افزایش مشکل سندرم روده ی تحریک پذیر در بیماران مبتلا به این مشکل و همچنین گرفتگی روده با مصرف آلوئه ورا امکان پذیر می باشد و بهتر است این گیاه با احتیاط مصرف شود.

فواید انواع آلوئه ورا

آلوئه ورا چیست؟

آلوئه ورا گیاهی سبز رنگ با برگ های بلند و کشیده می باشد. این گیاه در شرایط اقلیمی گرم رشد و پرورش داده می شود. برگ های گوشتی مانند این گیاه حاوی ژل می باشد که در درمان مشکلات و بیماری های گوناگونی به کار برده می شود. از آلوئه ورا در صنایع غذایی و دارویی استفاده های گسترده ای به عمل آمده است. از دیگر موارد استفاده از گیاه آلوئه ورا تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف می باشد.

برگ های آلوئه ورا ضخیم است و دارای تیغه های کوچکی در کناره های برگ می باشد. آلوئه ورا دارای نام های دیگری مانند صبر زرد نیز است. این گیاه به صورت تزئینی نیز در منازل مورد استفاده قرار می گیرد. برگ های آلوئه ورا نیزه ای مانند می باشد. آلوئه ورا نیاز به آب و هوای گرم دارد و در برابر آب و هوای سرد دوام و مقاومت زیادی ندارد. علاوه بر این موارد این گیاه برلی رشد نیازمند آب زیادی نمی باشد. ژل موجود در این گیاه دارای رنگی شفاف می باشد.

آلوئه ورا دارای نوع سمی یا غیر خوراکی و همچنین نوع خوراکی نی باشد. از نوع خوراکی این گیاه در درمان زخم ها و ترمیم بافت پوست، رشد مو، زیبا سازی پوست و همچنین تولید نوشیدنی ها و کمپوت ها استفاده می شود. اما نوع غیر خوراکی این گیاه به صورت تزئینی به کار برده می شود و دارای برگ های نازک و ظریف با خال هایی به رنگ سفید می باشد.

 

انواع آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای انواع مختلفی از جمله نوع خوراکی (درمانی) و همچنین نوع غیر خوراکی می شود. نوع غیر خوراکی این گیاه جنبه ی تزئینی دارد. نوع خوراکی آلوئه ورا که دارای برگ های پهن به رنگ سبز است. رنگ گل های نوع خوراکی آلوئه ورا زرد است و علاوه بر این لبه های برگ آن نیز تیغ دار می باشد و اندازه برگ در آن کشیده نیز می باشد. مصرف آلوئه ورا خوراکی در درمان یبوست و همچنین بهبودی افراد دیابتی موثر است.

آلوئه ورا غیر خوراکی یا تزئینی نوع دیگری از آلوئه ورا می باشد که برگ های آن نسبت به نوع خوراکی پهنای کمتری را به خود اختصاص داده است. نازک بودن برگ های آلوئه ورا تزئینی از نشانه های شناخت این محصول است. از دیگر ویژگی های آلوئه ورا نوع غیر خوراکی دارا بودن خال های بر روی برگ های این گیاه است. این لکه ها سفید و همچنین زرد است. باریک بودن برگ های آلوئه ورا غیر خوراکی نیز از دیگر ویژگی های این گیاه است. گل های نوع تزئینی گیاه آلوئه ورا نارنجی رنگ است.

مضرات آلوئه ورا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما